Please login for access. Login

Päev 1: Meeste hirmud ja väljakutsed

Kus sinu hirmud asuvad?

Ei taha asja kohe keeruliseks ajada, aga sisuliselt asuvad meie hirmud meie kahes alumises energiakeskuses (tšakras). Tšakrad on mittefüüsilised, energeetilised keskused, mis asuvad meie kehast natuke väljaspool. Ja tegelikult oled sa neid ilmselt ka kogenud. Ehk mäletad, et erutuse korral tunnetad midagi veidrat enda suguelundite piirkonnas, viha korral tunned kõhu piirkonnas mingit pinget ja näiteks armumise ajal tunned südames peeneid vibratsioone. Need ongi tšakrate mõjud, mis annavad end tunda sinu energeetilises kehas.

Hirmud sinu juurkeskuse (Muladhara tšakra) tasandil on seotud meie ellujäämisega. Kas meil on piisavalt süüa, kas meil on turvaline kodu, kas meil on piisavalt elujõudu, kas meie elus on piisavalt turvatunnet? Lisaks sellele on see keskus seotud soo jätkamisega ja sellest tulenevate hirmudega. Tänapäeval on nende eluks vajalike aspektide jaoks vaja raha. Kui raha ei ole piisavalt, siis võid tunda irratsionaalset hirmu enda eluspüsimise pärast. Ja mõistagi laieneb see ka sinu suhetele ja perele. Mehe arhetüüpne ülesanne on pakkuda turvatunnet ja kui see juurkeskuse ülesanne ei ole täidetud, tabab mehi hirm.

Hirmud seksuaalkeskuse (Svadhishthana tšakra) tasandil on seotud meie seksuaalsusega ja laiemalt oma naisele piisav olemisega. Ma ei hakka isegi keerutama, vaid võin päris kindlalt öelda, et tänapäeval ei olegi mehed tegelikult valmis enda naisele piisavat ja sügavat rahuldust pakkuma. Ehk see hirm (teadlik või alateadlik) on sisuliselt igas mehes olemas.  Selles energakeskuses on tohutult palju energiat, mis väljendub tänapäeval pigem liigse kiimana. Ja kuna ei osata selle energiaga midagi pihta hakata, siis otsivad mehed kogu aeg võimalust enda ihasid täita. Ja neid ihasid täidetakse enamasti naise arvelt ehk selle asemel, et anda naisele naudinguid, kipuvad mehed naiselt neid naudinguid võtma. Ja kuna naine ei saa selle käigus sügavat rahuldust, siis ta peegeldab seda mehele ja mehel võib tekkida hirm ebapiisavuse osas.

Pane enda hirmud kirja

Tänane ülesanne on kirja panna 3 enda põhilist hirmu. Mõned hirmd on väga selged ja näitavad end kergelt. Teised hirmud on peidus sinu mõtete ja ego taga ja neid on raskem näha. Need peidus olevad hirmud võivad olla sellised, mis peidavad ennast sinu emotsioonide taga. Kas oled pannud tähele, et vahel vihastud millegi peale ja ise ka täpselt aru ei saa, miks see juhtus? Vaata selle emotsiooni taha ja proovi sõrm peale panna hirmule, mis seda emotsiooni tekitab. Mõned hirmud on irratsionaalsed nagu näiteks ärevus igal hommikul või nädala alguses. Sul ei oe justkui põhjust seda hirmu tunda, aga ometi annab see endast märku.

Nüüd pane endale kirja 3 põhilist hirmu, mida sa enda elus kõige rohkem koged. Oleks veel eriti hea, kui julged neid hirme meiega jagada ja kirjutada vähemalt mõni neist üles siia kommentaariumisse. Kui sa jagad neid hirmusid minu ja teiste meestega, siis saame koos edasi vaadata, mida nendega teha.

 • Hirm et suhe laguneb, kuna mina ei nàe oma naises seda keda ma nàgin aastaid tagasi.
  Hirm et olen oma töö ja tööga seotud reisimise seadnud esikohale, ja pere selle all kannatab.
  Hirm et ei leia naisega enam ühist keelt, meie poliitilised vaated, sõbrad ja ka perekond on totaalselt erinevad. Ja see veab meid lahku.

 • Naisega suhtes tuleb eelkõige hirm ebapiisavuse ees. Kas pole piisavalt mehelik, piisavalt taibukas, piisavalt intuitiivne (justkui peaksin naist täielikult läbi nägema, lugema ilma temapoolse tagasisideta), piisavalt atraktiivne, piisavalt seksuaalselt võimekas. Et ühel hetkel ilmub mingi küpsem mees ja meelitab ta ära – hirm jääda üksi. See paneb mõnikord ärevusest enesearenguga tegelema, kuid pean pidevalt fookuse suunama sinna, et tahan areneda eelkõige iseenda pärast. See on ka armukadeduse tuum.
  Samuti üks suurimaid hirme on avaliku esinemise ees, kuid sellega on lihtsam tegeleda. Suurem hirm on siiski jääda naisest ilma.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
  >
  Success message!
  Warning message!
  Error message!