Päev 13: Kiindumatuse praktika

Revideeri oma kiindumusi

Küsi endalt: "Mida ma kardan kaotada?" Alusta välistest asjadest: kas see on sinu raha, auto, maja, naine, välimus? Pane kirja kõik, mis meelde tuleb. Nüüd mõtle sisemistele omadustele: sinu maine, staatus, kuuluvustunne? Pane needki kirja. Need loendid on tõenäoliselt sinu elus kõige suuremad valuallikad - sinu hirm, et need võetakse ära. Hakka nüüd mõtlema, kuidas muuta oma vaimset suhet asjadega, et olla neisse vähem kiindunud. Pea meeles - sa saad oma elukaaslast, lapsi, kodu, raha selles mittekiindumuse ruumis endiselt täiel rinnal armastada ja nautida. Asja sisu on mõista ja aktsepteerida, et kõik asjad on ajutised ja me ei saa midagi tegelikult omada ja kontrollida, nii et saame neid asju täiel määral hinnata ja need võivad sinu elu pigem parandada, kui olla kaotushirmu allikas. Kas on paremat viisi aktsepteerida, et lapsed lähevad lõpuks oma elu elama ja helistavad sulle korra nädalas, kui sul veab?

See on elukestev harjutus, kuidas hakates üha rohkem ja rohkem aktsepteerima fakti, et tõeliselt ei oma ega kontrolli me midagi, leiad sa, et naudid ja väärtustad inimesi, asju ja kogemusi tegelikult rohkem ning hoolitsed rohkem selle eest, keda ja mida otsustad oma ellu kaasata.

Pane nüüd kirja 3 asja, millest sa ei oleks nõus hetkel loobuma ning mille puhul tunned suurimat kiindumust ja kaotushirmu.

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
    >
    Success message!
    Warning message!
    Error message!