Please login for access. Login

Päev 19: Vaimsete suhete mudelid

Osho alkeemiline mudel

India meister Osho - samuti tuntud kui Bhagawan Sri Rajneesh, klassifitseerib suhte etapid, kasutades ruudu, kolmnurga ja ringi alkeemilisi sümboleid. 

Ruut, projektsiooni pettekujutlus - Suhte alguse tasandit, olles kõige tavalisemat tüüpi suhe, sümboliseerib ruut. Osho ütles, et kui kaks inimest alustavad suhet, on suhtes tegelikult neli inimest, mitte vaid kaks. See hõlmab kahte inimest, nende isiklikke ajalugusid ja projektsioone üksteisest. Iga ruudu nurk esindab inimest või projektsiooni. Kumbki partner ei tea, milline teine tegelikult on ja ei toimu reaalset suhtlust. Sellist tüüpi suhtes esinevad väljendused nagu: "Sa ei ole see, kelleks ma sind pidasin." või „Sa oled mulle pettumuse valmistanud, sest...". Selles suhtes armastab naine oma enda ideed nägusast printsist ja mees armastab oma ideed seksikast printessist. Mõlematel ideedel on väga vähe pistmist sellega, kes see inimene tegelikult on. See mudel on täis projektsioone ja ootuseid ning viib kannatuse, valu ja suhte läbikukkumiseni.

Kolmnurk, hetkelise ühtsuse ülemineku faas - Teine tasand on sümboliseeritud kolmnurga poolt, kus kaks madalamat nurka esindavad indiviide paari ja ülemine nurk sümboliseerib kordi, kus kaks ühinevad ja saavad üheks - tavaliselt armatsemise ajal. Paar kõigub eraldi olemises ja projektsioonide omamises ning ühinedes koos taas ühtsuse seisundis.

Ring - ideaalse ühtsuse eesmärk - Ring esindab kõrgeimat ja kõige täielikumat tasandit, kuhu suhe võib jõuda, ideaali sümbolit. See suhe ületab aja ja ruumi. Kaks poolt, yin ja yang, on ühendatud ja ringis täielikud. Siin jõuab suhe tõelise vaimsuseni ja jumaliku teadvuseni läbi kroontšakra ärkamise. See ühinemine ongi tantra eesmärk. 

George I. Gurdjieffi suhtemudel

Traditsioonilises tantristlikus suhtes proovivad armastajad üksteist näha kui Shiva ja Shakti, jumaliku vaimu manifestatsioonid. Nad proovivad kogeda jumalikku sädet oma partnerites ja endas. Suhe läheb läbi mitmete faaside. Selleks, et ehitada tantristlikku suhet, on nõutavad teatud baaselemendid. Vene meister George I. Gurdjieff ütles, et inimese suhted leiavad aset kolmel tasandil:

  • 1. Füüsiline/seksuaalne 
  • 2. Emotsionaalne/mentaalne
  • 3. Vaimne

Edukaks vaimseks suhteks peab paar olema sobiv kõigil kolmel tasandil. Kui üks nendest aspektidest on märkimisväärselt puudulik, siis ei jõua suhe täitumiseni. Gurjieff selgitas, et selleks, et ehitata elujõuline tantristlik suhe, on väga oluline, et teineteisega sobitaks hästi kõigepealt füüsilisel tasandil. Sellest saab arendada tunde- ja vaimseid tasandeid. Teiste sõnadega, fundamentaalne füüsiline tõmme ja seksuaalne iha peavad olema olemas; peab olema suurepärane seksuaalne sobivus ja keemia. See on kui põhi, millele saab ehitada teisi tasandeid.

Näiteks kui paaril on hea emotsionaalne kommunikatsioon, aga ei ole seksuaalset sädet, ei saa see viia erootilise tantristliku suhteni. Kui nad tunnevad ainult füüsilist tõmmet ilma sügava emotsionaalse sidemeta, võib see ainult viia seksini ja mitte sügava tantristliku suhteni, eriti kui energia sublimatsiooni ei ole rangelt praktiseeritud. Seega on vajalik omada nii spontaanset füüsilist tömmet kui head emotsionaalset suhtlust selleks, et ehitada üles tõeline tantristlik suhe.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!