fbpx

Tantra - ela, naudi, armasta

Mis on tantra? Milleks seda vaja on? Mida sellega teha saab? Tule loe altpoolt ja osale meie tantrasündmustel!

5 põhjust tantrasse tulemiseks

 • Uued uskumatud teadmised

 • Harjutused, mida kodus edasi iseseisvalt teha
 • Saad üle tabudest ja hirmudest
 • Nipid paremaks armastamiseks ja armatsemiseks
 • Hakkad elama täisväärtuslikku elu, sest tantraga saad mõjutada kõiki elu aspekte!
 • Tantra on terviklik süsteem isikliku arengu täpsest teadusest. Selle eesmärk on praktiseerijat positiivselt muuta, kuni ta jõuab valgustumiseni ning anda praktiseerijale tööriistad, et valitseda oma elu loomise üle ja kontrollida selle salajasi jõude. Tantra terviklik loomus tunnustab nii materiaalseid kui vaimseid eesmärke.

  Sanskritikeelne sõna „tantra“ tähendab sõna-sõnalt „lõimima“ või „laiendama“. See tuleb sõnatüvest tan – venitama või laiendama ja tra – päästma.

 • Tantra on elujaatav teekond – see ei eita füüsilist maailma (sh füüsiline nauding) nagu mitmed vaimsed teekonnad, vaid võtab selle omaks. Tantra pakub võimaluse jõuda vaimse realisatsioonini selles maailmas ja selle maailma kaudu. Tantristlik teekond on paradoks, kus inimese enda vangla seinad loovad võimaluse tema vabanemiseks. 

  Tantras lähtutakse arusaamast, et universum on terviklik ja mitteduaalne ning makro- ja mikrokosmos resoneerivad omavahel ja vastavad teineteisele.

  „Mis on siin, on kõikjal, mida ei ole siin, seda ei ole kusagil.“

 • Traditsiooniliselt on enamik vaimseid süsteeme suunatud meestele, aga tantra loob võrdselt väärtusliku koha ka naistele ja Jumalikule Naiselikkusele. Shakti on universumi manifesteerunud printsiip, samal ajal kui Shiva on puhas teadvus. Shivat ja Shaktit peetakse jumalikuks paariks. Nad on ühe ja sama teadvuse duaalne aspekt. Nad näivad eraldiseisvatena, kuid on samas täielikult armastuses ühendunud. Tantra mõistab, et inimestel on lihtsam olla teadlik universumi manifesteerunud osast, Shaktist, ja nii saab teadlikkuse abil jõuda Shiva ja Shakti ühenduseni. Shaktist saab vaimse transformatsiooni võti ja seda tunnustatakse kui Jumalikku Naiselikkust.

 • Tantristlikest õpetustest on seksiga seotud alla 10%. On mitmeid tantra liine, kus seksuaalne kontakt partnerite vahel sootuks puudub. Sellele vaatamata kasutatakse vaimseks arenguks Shiva (+) ja Shakti (-) polaarsusest tulenevat energiat.

  Seksi kasutatakse tantras, aga see ei ole peamine fookus. Tegelikult on oluline meeles pidada, et tantra on seksuaalse iha kontrollimine. Tõeline tantrist kasutab seksuaalset iha ja püüab seda ületada, ta paneb oma naudingu vaimse arengu teenistusse. Seksuaalse tantra praktiseerimisel ilma selge mõistmise ja kavatsuseta on võimalik kukkuda punasesse tantrasse ja eemalduda vaimsest suunast, muutudes oma ihade orjaks. 

Meie sõprade tantralood

Kuidas jõudsid tantrani? Miks sellega tegeled? Kuidas see on sind mõjutanud? 

Anna

Ma mängisin 7 aastat pärast keskkooli lõppu revolutsioonist kütkestunud kunstnikku. See mäng oli kooskõlas mu sisemise lapsega. Lust ja põnevus, mida see tekitas, toitis ja avardas mu hinge sügavalt. Mina mängisin eluga ja elu mängis minuga ja ühel hetkel sain aru, et flow hakkab mu loomingulistest sammudest kaugemale hajuma. (Näita kogu lugu) Ma võtsin vastu oma hinge äratuskõne, mis ütles mulle: “Anna, sa oled rohkem, kui see karakter, keda väljendad. Sul on selles kehas üks elu, uuri järgi, mida kõike sul on veel võimalus kogeda ja kes olla. Elu juhatas mind Tantratantsu laagrisse 2018. aasta augustikuus. Ma hüppasin sellesse keerisesse avatud meeltega. Ja toimus taassünd - minu hinge ja minuga.. Eluga.. Universumiga.. Ma tundsin esimest korda suure kirglikkusega tänutunnet, et oli olemas see sümboolne aeg ja ruum, kus võisin enda naiselikkusega kohtuda ja öelda “Tere!” sellele naisele, kes olen. Võtsin vastu karakteri, keda elu pakkus mulle avastamiseks - Shakti - ja sel teekonnal teeb mu elav tukslev süda suure kummarduse Tantrale!

Tommaso

I went to a tantra festival for the first time because I was curious about love, freedom and sexuality. It is a place where you can allow your unconscious biases become conscious. For me It is a place to explore, have fun and enjoy.

(Näita kogu lugu)

Tantra practices have showed me how pleasurable and mindful any life experience can be. You can integrate your tantric experiences in your everyday life, while cooking, reading a book or walking through nature.

Tantra is a deeply humanistic approach that can guide you in multiple ways to interact with other people. I would recommend tantra to anyone who is curious about other people, religion, sexuality and love.

Kristiina

Enne tantrast huvitumist olin pea 10 aastat tegelenud kundalini joogaga. Tantra tundus midagi salapärast. Alustasin raamatute lugemisega, kuid esimesed tantrakursused ei olnud kooskõlas sellega, mida olin lugenud. (Näita kogu lugu)

Otsisin spirituaalsust ja süsteemi, mitte vaid ühel õhtul kogetavaid harjutusi. Õnneks leidsin ka selle, mille otsisin ja nüüdseks olen tegelenud nii seksuaalse tantra kui mitteseksuaalse tantra liiniga üle 3 aasta. Tantraga tegelemine andis väga kiire isikliku kasvu. Julguse enda seksuaalsust kogeda ja seda väljendada. Tantrapraktikad on suurendanud minu tundlikkust ja puhastanud taju, aga ka võimekust oma energiat avada ja juhtida- igapäevaselt tähendab see seda, et suudan aina rohkem hoida fookust sellel, mis on mulle oluline ja selle oma ellu kutsuda, kogeda iseennast mitte vaid füüsilise vaid ka energeetilise olendina, nautida ennast sellena, kes olen.

Malle

Patusust on meisse aastasadade jooksul mõõga ja risti ja teab millega veel pekstud. Tantristlik põhimõte on aga vastupidine, et seksuaalsus, nagu kõik muud inimeseks olemise aspektid, on loomulikud ja lausa jumalikud ja nii tuleks neid ka austada ja kohelda. (Näita kogu lugu) Mina läksingi tantrakursusele oma piire laiendama ning omal nahal kogema, et tantra ei ole mingi perversne grupiseks nagu kahjuks tänagi veel paljud arvavad, ning ma sain sealt suurepärase kogemuse just eelkõige enda ühe senini väga varjus olnud külje tundmaõppimisel.

Andres

Suvel sai esimene tantra sündmus ette võetud, milleks oli Tantratantsu 5-päevane laager. Olin ka varem mõelnud sellele, et taolise asjaga tutvust teha, kuid kuidagi jäi see ikkagi tahaplaanile. Otsus sai tehtud vist umbes nädal enne laagri algust. Kuna isa oli nii Tantra ABC kursustel ning eelneval aastal ka samas Tantratantsu laagris käinud, siis soovitus tuli tema poolt. (Näita kogu lugu) Tantra andis juurde julgust ning avas enda ning teiste kohta külgi, mida varem tähele ei pannud. Omalt poolt soovitaksin enne pikemat laagrit siiski tutvustava kursuse läbida, kui eelteadmised olemas, aitab see lihtsalt paremini sisse elada.

Martti

Võin ilustamata öelda, et minu jaoks tähendas tantra põnevat või veidrat seksi (selline pilt oli mulle sellest loodud). Tantra, kamasuutra... mis vahet seal on - ägedad poosid võimsamaks naudinguks. Mind tõmbas tantra poole just see kõige lihtsam ja loomalikum pool ja ma ei häbene seda. Inimene on seksuaalne olend ja seetõttu on selline lähenemisviis OK. Teisalt olin veendunud, et tantra on mõeldud paaridele ja selle laiem idee on voodielu põnevamaks muutmine. (Näita kogu lugu) Saanud oma esimesed tantrakogemused, mõistsin peagi, et olin asjadest natuke valesti aru saanud. Sain aru, et tantra on isiklik areng ja üks väike, aga oluline ja väga põnev osa tantrast on pühendatud puudutusele ja seksile, et läbi seksuaalenergia end spirituaalselt tõsta. Aga suurepärane, multiorgasmiline ja tunde kestev seks? Ikka saab! Tantras nimetame seda paarismeditatsiooniks, kus läbi võimsa seksi toimub veel võimsam spirituaalne areng. Ehk sa tegeled enda hinge arendamisega ja hea seks on tasuta kaasas. Tantra avab sulle kogu universumi. Tule ja koge seda ise.

Aleksandra

Minu tee tantrani on olnud üpris klassikaline. Olles aastaid tegelenud joogaga, hakkasin üks hetk huvi tundma ka teiste spirituaalsete praktikate vastu. Tantra juures paelus mind eelkõige võimalus tutvustada vaimsust ka oma elukaaslasele. Millisele mehele ei pakuks huvi seks ja selle veel põnevamaks muutmine? Kaval mõte kandis vilja ning nüüd oleme mõlemad aktiivsed joogid ja tantristid! (Näita kogu lugu)

Arvad, et tead seksist kõike? Tantra avab tegelikult su silmad. Tantra näitab teed sügava intiimsuseni paarissuhtes ja kingib enneolematuid kogemusi nii füüsilisel-seksuaalsel tasandil kui ka emotsionaalselt, mentaalselt ja vaimselt. Lihtsalt VAU, ma ütlen!

Siinkohal peab mainima, et seksuaalsusega seotud teemad moodustavad vaid kuni 10% tantrast ja tegelikult on tegemist äärmiselt võimsa vaimsete praktikate süsteemiga. Sellegipoolest saab igaüks võtta tantrast just seda, mida tal parajasti kõige rohkem vaja on – olgu selleks nipid paremaks voodieluks, tehnikad suuremaks läheduseks partneriga või hoopis harjutused meele valdamiseks ja emotsioonide kontrollimiseks, rääkimata veel ka spirituaalse arengu võimalustest. Tantra on väga lai, kõikehõlmav ja äärmiselt vägev – soovitan siiralt kõigile!

Kontaktandmed

SpiritHUB andmed

 • SpiritHUB OÜ (14571255)
 • A/a EE972200221070227760 Swedbank
 • A/a EE617700771003259721 LHV

Toetame

Spirithub toetab noorte seksuaalharidust. Vaata https://learn2love.org/

X